התקשרו עכשיו!
052-3587872
דף הבית >> עמוד פרשה צוחקת >> פרשת בהעלותך
 
פינת  "פרשה צוחקת"   יוגה צחוק בפרשת השבוע - כל שבוע   !
                                                   מאת ציפי דגן
                               בגירסת שמע גם בקבוצות הוואצאפ הצוחקות


בפרשת בהעלותך   –  נלמד על האור של הנרות המשפיע על חיינו                                          
                             איך הצחוק הוא סוג של שלהבת להדלקת השמחה

בפרשת בהעלותך   נאמר: (במדבר  פרק  ח' ב')  " דַּבֵּר֙ אֶל־אַֽהֲרֹ֔ן וְאָֽמַרְתָּ֖ אֵלָ֑יו בְּהַֽעֲלֹֽתְךָ֙ אֶת־הַנֵּרֹ֔ת אֶל־מוּל֙ פְּנֵ֣י הַמְּנוֹרָ֔ה יָאִ֖ירוּ שִׁבְעַ֥ת הַנֵּרֽוֹת:"

הרבי מלובביץ, מסביר את הפסוק באופן הבא. התורה מתייחסת להדלקת הנרות בביטוי מיוחד: "להעלות את הנרות". לביטוי זה משמעות מעשית: להבעיר את הפתילה עד שהשלהבת הניצתת בה עולה מאליה, ללא תלות בגפרור. מבחינה רוחנית, הדבר מלמד אותנו על האופן שבו עלינו להצית את "להבת" נשמתנו או את זו של אחרים: אין להסתפק בניצוץ אחד, אלא יש להתמסר ולהשקיע, להיות נוכחים, לטפח את שלהבת הנשמה עד שתתייצב, תעלה מעלה ותפיץ את זוהרה לכל עבר.
אנו אנשי היוגה צחוק, המאמנים את רפלקס הצחוק שלנו באופן קבוע, יודעים היטב כי ככל שנתאמן שוב ושוב, ההשפעה המבורכת של הצחוק תתרחב לכל תחומי חיינו הפיזיים והמנטליים.
 
כהרגלינו, נטמיע את המסרים ע"י חווית היוגה צחוק, דרך מוח ימין שלנו.
*תרגיל צחוק הפתילה
הפתילה עולה מלמטה למעלה. ככל שהפתילה ארוכה יותר האש תהייה גדולה יותר. נחזיק עםם האצבעות שלנו כאילו שאנו מחזיקים פתילה, ונמתח אותה לכיוון מעלה עוד ועוד עד שתהייה הכי ארוכה. תוך כדי הארכת הפתילה נדליק את מנוע הצחוק ונצחק מעלה מעלה, צחוק המתחזק בהדרגה יותר ויותר. חה חה חה  ! נהדר!

*תרגיל צחוק השלהבת
נחזיק את השלבת שהדלקנו בתרגיל הקודם. נאחז בה בשתי ידיים ליד הלב שלנו. ונתחיל להפיח בה התלהבות. ו"האש" הזו מתלהטת והולכת, אש הצחוק מתרחבת וצוחקת, צוחקת וצוחקת עם הידיים המדגימות את השלהבת הגדלה. הא הא הא הא  !  איזה כיף!

פרשת בהעלותך - מדברת על עליה והתעלות, הפר' נותנת לנו כח להתעלות מעל מצבים מאתגרים.  32 פעמים מופיע השורש נסע, לנסוע מסע נסע. "ויסעו בנ"י  למסעיהם...ויסע  דגל מחנה... ויהי בנסוע הארון" ועוד .
בכך התורה מלמדת אותנו שלא כדאי להיתקע במצבים לא נעימים אלא לקחת שליטה, להתמודד, לנסוע להתעלות מעל הנסיבות ו- "לנסוע" קדימה, בנתיבי הצחוק.

*תרגיל צחוק הנוסע המתמיד
לצורך התרגיל הזה, נקום כולנו על הרגליים, נאחז בהגה הצחוק, נסובב אותו מעט ימינה ו.. אה אה חה חה ! וכעת מעט שמאלה ו... הא הא הא חה חה חה !  נהדר! וקדימה נתחיל ללכת בחדר, ו"לנסוע" חה חה חה חה ! ועוד ועוד, והופ עוברים מעל גשר של איזה אתגר!   וחה חה חה   ולמצטיינים ,
נוסיף דילוגי צחוק! חה חה חה !
וכך נמשיך כל החיים לצחוק ולהתקדם.  כל הכבוד !  וכעת נעצור בתחנה ונבצע נשימות עמוקות.


שנזכה כולנו להתמיד בשמחתנו
בעזת חיזוק צחוקינו המתגלגלים ונוסעים
בברכת שבת של התעלות
באהבה ציפי דגן
לתרגול והאזנה לפרשה
כולל תרגילי הצחוק

נא לחצו כאן