התקשרו עכשיו!
052-3587872
דף הבית >> עמוד פרשה צוחקת >> פרשת וישלח
 
פינת  "פרשה צוחקת"   יוגה צחוק בפרשת השבוע - כל שבוע   --
                                                   מאת ציפי דגן
                               בגירסת שמע גם בקבוצות הוואצאפ הצוחקות


בפרשת וישלח      –    נלמד מהו שליחו של אדם ?
                                           כי הצחוק הינו שליח נאמן וחזק
בפרשת וישלח   נאמר: (בראשית ל"ב  ד') "וַיִּשְׁלַח יַעֲקֹב מַלְאָכִים לְפָנָיו אֶל עֵשָׂו אָחִיו אַרְצָה שֵׂעִיר שְׂדֵה אֱדוֹם"  השבוע למדנו מיעקב לעשות וישלח חיובי, להסיר מחיצות בחוכמה ולחייך  ולהפוך את המצב.
יעקב וכל משפחתו עדריו רכושו נמצאים בדרך למפגש עם עשיו המאיים להורגו בשל פרשת הברכות של יצחק. הוא נוקט בטקטיקה חכמה כדי למוסס את הרע הזה הבא מולו. כך מלמד אותנו רפאל כהן בספרו האיש שהצליח לשנות את הסרט. יעקב שולח מלאכים המעבירים מסר כפול לעשו. מצד אחד "עִם לָבָן גַּרְתִּי" דע לך שהצלחתי לשרוד בביתו של רשע גדול וחזק ומצד שני "אדֹנִי עֵשָׂו . . . עַבְדְּךָ יַעֲקֹב – יעקב מבטל את האגו שלו ומרומם את האגו של עשו. יעקב כמו שולח מחשבות חיוביות של פיוס והשלמה לכיוון עשו.
יש לנו כאן מתכון איך למוסס שליליות, להתגבר ולהפוך מצב שלילי לחיובי. יש כאן טקטיקה דיפלומטית ויעילה כי הצד השני מושפע לטובה מזה שאתה מרומם את האגו שלו.
 
 כהרגלינו, נטמיע את המסרים ע"י חווית היוגה צחוק, דרך מוח ימין שלנו.
*תרגיל צחוק וישלח  - לשליחת מחשבות חיוביות ע"י דימיון מודרך
עצמו עיניים צחקו וצחקו וצחקו בשקט. כעת התרכזו בתמונת השפתיים של מישהו שאתם רוצים לרכך את ליבו. דמיינו צורה של מגן דוד על שפתיו, ועוד אחת ועוד אחת. חשבו עליו משהו טוב, למדו עליו זכות בליבכם. אם אתם עומדים מולו, הביטו אל שפתיו ודמיינו צורות של מגן דוד עליהם. אם אפשר ומתאים חייכו אליו תוך כדי.    נשימות
*תרגיל ריקוד צחוק מגיני דויד לקבוצה. לעמוד בזוגות ולצחוק זה מול זה וליצור יחד מגן דוד עם האגודל והאצבע. אפשר לשלב ריקוד צחוק של מגיני דויד  עם השיר – יוונים נקבצו שלהבת.       נשימות עמוקות.

 
בהמשך הפרשה מלמד אותנו יעקב עוד שיטה כדי להצליח באתגר כלשהו בחיים או כדי להינצל מבעיה.  הפטנט הוא  הכרת הטוב כלומר למנות ולהודות על כל הניסים שעשית לנו עד כה. יעקב אבינו, בזמן שחשש מהמפגש עם עשיו   אמר את התפילה – "קָטֹנְתִּי מִכֹּל הַחֲסָדִים . . . הַצִּילֵנִי נָא מִיַּד אָחִי" לפני שמבקשים בקשה מבורא עולם מודים על כל הטובות שכבר קבלנו זהו סוג של התבטלות לפני ה'.  ואז התפילה שלנו מתקבלת.
 * תרגיל צחוק - קטונתי
תרגיל מעולה להקטנת האגו האישי. "החזיקו" את האגו לכאורה בשתי ידיים. החלו לצחוק תוך כדי שאתם מורידים אותו למטה, באמירת: "קטונתי"  מקטינים אותו וצוחקים ושוב ושוב. אמרו לו "אתה תיכנס לפרופורציות נכונות ואני מודה וצוחק  בשמחה בלב שלם".   מומלץ  לחזור על התרגיל לפחות פעמיים ביום. חה חה חה    ונשימות עמוקות.
* תרגיל צחוק - קטונתי בקבוצה – לרקוד את התרגיל הזה עם השיר קטונתי.


בהמשך הפרשה מסופר על יעקב שהפך מפסיבי לאקטיבי ע"י עבודה עצמית ראויה להערכה.  יעקב שנקרא בשם זה היות ואחז בעקב עשו בניסיונו לצאת לאוויר העולם הראשון היות ובעצם הוא היה הבכור בבטן אמו. כך מספר הרב זמיר כהן. אך עשו נלחם עמו ויצא בכח לפניו. ולכן נוספה לשמו האות י' כדי שהוא יעקב אחרי עשיו כדי להחזיר לעצמו את הבכורה. במאבק של יעקב עם המלאך הרע שמנסה להכניעו, יעקב מנצח ואז דורש לקבל ברכה. וכאן אומר לו המלאך "לֹא יַעֲקֹב יֵאָמֵר עוֹד שִׁמְךָ כִּי אִם יִשְׂרָאֵל כִּי שָׂרִיתָ עִם אֱלֹהִים וְעִם אֲנָשִׁים וַתּוּכָל".
 כאן יעקב הופך להיות מ  יעקב = פסיבי נגרר   ל-  ישראל  =  לי ראש = אקטיביות יוזמה יצירתיות.
גם אנו אנשי היוגה צחוק יוזמים את השמחה שלנו ביצירתיות גדולה. יוזמים התפייסות ע"י צחוק יזום בחירתי.
 
*תרגיל צחוק להדלקת הצחוק היזום
"החזיקו" ביד לכאורה את מכונת הצחוק שלכם. כאילו שהוצאתם אותה מהסרעפת החוצה. ביד ימין הכניסו מפתח למכונה והחלו להדליק אותה בהדרגה עם צחקוקים מתגברים והולכים. החלו לצעוד בחדר כאשר המכונה מובילה אתכם לכאורה וצוחקת חזק יותר ויותר !  חה חה חה  לבריאות שאיפות ונשיפות.

    
למדנו השבוע מהרבנית ימימה מזרחי שכל מצווה או מעשה טוב שאתם מקיימים יוצרת מלאך טוב ששומר עליכם. ולכן ההמלצה שלה היא  לפני כל יציאה מהבית אנא "הצטיידו" באיזו מצווה. בפרט בימים של פחד.
למשל תנו צדקה, תעשו ברכה בכוונה  או התקשרו לאמא או מישהו ותשמחו אותו.
אימצתי את הטיפ בתוספת התבלין שלנו.   והנה הטיפ המשודרג שלי:
כל בקר צחקו עם מישהו 2 דקות.   בטלפון / בבית  איך שנוח לכם, רק תאמו איתו מראש.
גם תשחררו את הפחד וגם "תייצרו" מלאך שומר. גם תשמחו מישהו וגם תקבלו "אבטחה צמודה. והמלאכים  האלו ילוו אתכם וישמרו עליכם. 
*תרגיל צחוק הטלפון. החזיקו "את הטלפון" ליד האוזן וצחקו בכיף !
  
חה חה חה   ב ה צ ל ח ה  ב ה צ ח ק ה !!
שבת שמחה  ומבורכת בישועות אמן. 
 באהבה   ציפי
 
לתרגול והאזנה לפרשה
כולל תרגילי הצחוק

נא לחצו כאן