התקשרו עכשיו!
052-3587872
דף הבית >> עמוד פרשה צוחקת >> פרשת לך לך
 
פינת  "פרשה צוחקת"   יוגה צחוק בפרשת השבוע - כל שבוע   --
      מאת ציפי דגן
                                        בגירסת שמע גם בקבוצות הוואצאפ הצוחקות


בפרשת לך לך      –    
נלמד למה חשוב להיות בהליכה תמידית אל העצמי האמיתי שלנו  

    "כי הצחוק מחבר אותנו לאני הפנימי שלנו כדי שנלך בדרך הנכונה לנו"  


נאמר בפרשתנו: (בראשית  יז י') "וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל אַבְרָם לֶךְ לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַרְאֶךָּ."
מובא בשם הרבי מלובביץ, בספר "להחיות את היום", כי משמעותן העמוקה של המילים: " לֶךְ לְךָ " היא: "לך אל עצמך, אל האני הנעלה והאמיתי שלך, זה שאינך יכול להגיע אליו בכוחות עצמך".  ציווי זה הפך את אברהם לאדם המסוגל להתקדם אל מעבר ליכולותיו הפרטיות. לאחר הפרשה הקודמת פרשת נח שבה למדנו כי המבול חידש בעולם את האפשרות לתקן את עוולות העבר ולעצב מחדש את חיינו, אפילו לאחר טעויות משמעותיות. הציווי הזה הניתן לאברהם בפרשתנו מעלה אותנו למדרגה גבוהה מאד, הוא מאפשר לנו לשוב ולהתחבר אל עצמיותנו המקורית – אל האני הנעלה והאותנטי שלנו, שייתכן כי לא היינו מודעים כלל לקיומו. וזהו מסע היכרות עם האני הגבוה שלנו שהוא אין סופי.
יש לנו כאן מסר חשוב: כדאי שנהיה מחוברים לאני האותנטי שלנו, ונצליח לנהל את חיינו ואת דיבורינו, מחשבותינו ותגובותינו, ללא מניעים זרים הסותרים את הרצון האמיתי שלנו.

כהרגלנו, נטמיע את המסרים ע"י חוויית היוגה צחוק.
תרגיל צחוק לחיבור לעצמי האישי  - -  נא הניחו כף יד ימין על הלב תוך כדי צחקוק קל, עיצמו עיניים והתרכזו במחשבה שאתם מתחברים אל האני שלכם, המשיכו לצחקק, וכעת הניחו את כף יד שמאל מעל היד הימנית. הגבירו את הצחוק  וגם את הריכוז במחשבה על הרצונות האישיים שלכם. צחקו עוד ועוד בעיניים עצומות ובמחשבה ממוקדת.    יפה מאד!!  קחו שאיפה עמוקה ונשיפה.  ברוו !!!

מסביר הרב זמיר כהן, "לך לך מארצך" – תתעלה מעל הארציות שבך, מעל החומריות בחיים, "ממולדתך" – תתרחק מהלחץ החברתי שבסביבה הטבעית בה גדלת, כדי שתוכל להתקדם בחיים. לעיתים אדם נדרש להחליף מיקום כדי להתקדם.  "מבית אביך" מהרגלים פחות טובים שספגת בבית אביך, ללמדנו לקחת אחריות על ההצלחות וההתקדמות שלנו בחיים, ולא לחשוב שאנו כבולים לתורשה או לגנטיקה, או בגלל החינוך שקבלנו אנו תקועים,  אלא כל אחד יכול להחליט שהוא פורץ קדימה מעבר למגבלות הללו.
תרגיל צחוק  לקידום מטרה חשובה בחיינו - - - בחרו לכם את אחת המטרות החשובות בחייכם שאתם רוצים להשיג בע"ה. או חזון שבניתם לעצמיכם. שבו ליד שולחן, הניחו מרפקים על השולחן, הורידו את כפות הידיים על השולחן כשכפות הידיים פתוחות כלפי מעלה.  דמיינו את המטרה שלכם מונחת כאן על הזרועות הפתוחות שלכם.
תוך כדי שאתם מספרים לעצמיכם את ההגשמה של המטרה, החלו לצחוק ולספר, לצחוק ולספר, ממש כאילו שאתם מסבירים למישהו מהי המטרה, איך היא תתגשם, רצוי לפרט כמה שיותר, ולצחוק ולספר ...ולנשום . . .
אשמח לשמוע חוויותיכם, מהתרגיל הזה. במייל שלי או בוואצאפ  - תודה !  כל הכבוד !!
מהציווי לך לך אנו למדים כי כל הזמן עלינו להיות במצב הליכה להתקדם להתעלות וליזום מהלכים ושינויים לצאת מאזור הנוחות שלנו, ללכת וללכת ולהתפתח. כבר בפרשה הקודמת התחלנו להבין עד כמה חשובה ומשמעותית היא הדרך, ההליכה אל ... לשפר מידות ולהרבות בשמחה – נקבל על עצמינו לקדם את הצחוק המביא שמחה. להעצים את הצחוק היוצר פתיחות הלב ופתיחות המחשבה.

תרגיל צחוק לך לך  –  מתאים לקבוצה המתרגלת יחדיו. נא הסתדרו בזוגות, אתם יוצאים לצעדת הצדעה לצחוק! נא לצעוד לפי קצב השיר: "מארש צה"ל".  צועדים בזוגות / בשלשות /ברביעיות / בחמישיות..  צוחקים צועדים ומצדיעים! זה מצחיק מאד וכיף גדול.   כל הכבוד !

השבת חל  י"א בחשון – יום פטירתה של רחל אמנו היקרה הנמצאת כל הזמן בדרך, היא נקברה – על אם הדרך. אומרת הר' ימימה מזרחי, רחל היא  האמא של הדרך, מחזקת אותנו דווקא בדרכינו הארוכה.  מלמדת אותנו עד כמה ניתן להשפיע ולקדם את המציאות מן הדרך.

"אל הארץ אשר אראיך" . . ."לזרעך נתתי את הארץ הזאת" אומר הרבי מלובביץ', בשעה שהבטיח בורא עולם לאברהם אבינו כי צאצאיו יירשו את ארץ ישראל, הפכה הארץ כולה לירושתו של כל יהודי באשר הוא. הבטחה זו חלה על כל חלק מארץ ישראל ואינה ניתנת להפרה לא במשא ומתן ולא במלחמה. כאשר נדע לבטא עמדה זו בבהירות גמורה ובאופן שאינו משתמע לשתי פנים, אז תמהר גם קהילת העמים כולה להכיר בזכותנו הבלתי מעורערת לאחוז בארצנו וליישבה על כל חלקיה ושטחיה. ואז תבוא הגאולה  אמן !
נסיים לקינוח עם השיר: " לך אתן את הארץ הזאת".

שבת מבורכת  וצוחקת
באהבה  ציפי

 
לתרגול והאזנה לפרשה
כולל תרגילי הצחוק

נא לחצו כאן