התקשרו עכשיו!
052-3587872
דף הבית >> עמוד פרשה צוחקת >> פרשת מטות מסעי
 
להאזנה לפרשה כולל תרגילי הצחוק
נא לחצו כאן
פינת  "פרשה צוחקת"   יוגה צחוק בפרשת השבוע - כל שבוע   מאת ציפי דגן
                                                     בגירסת שמע גם בקבוצות הוואצאפ הצוחקות


בפרשת מטות מסעי  - לומדים על מסע החיים שלנו ועל הריבוע הלא צבוע של כל אחד.
השבת אנו קוראים בבית הכנסת שתי פרשות, "מטות" ו"מסעי"." וַיִּכְתֹּב מֹשֶׁה אֶת מוֹצָאֵיהֶם לְמַסְעֵיהֶם; וְאֵלֶּה מַסְעֵיהֶם לְמוֹצָאֵיהֶם".  תיאור כל המסעות שעברו בני ישראל בדרכם ממצרים ועד הכניסה לארץ ישראל.
 אומרת הר' ימימה מזרחי,  שאין אישה ללא מסע, אין אישה ללא משׂא ואין מסע ללא מוצא. שכשיש מסע יש גם מוצא.
לנו ניתנה הבחירה באיזה נתיב נעביר את המסע. ואנו אנשי היוגה צחוק יודעים היטב כי ברגע שבחרנו את הנתיב הכולל את הצחוק, זה מאד מאד הקל על המשא של המסע.
תרגיל צחוק המסע – המשא – מוצאמסע - צחוק זורם עם חיבור ידיים מונוטוני הולכים והלכים, משא – צחוק כבד ועמוק עם עצירות ומעצורים (ברקסים).   מוצא – צחוק קליל ומשוחרר, מתגלגל גבוה ונלהב בריצה קלה ובידיים מתנפנפות.
הדרך אל האושר היא. . . הדרך עצמה. ר' מנחם מנדל מקוצק: "אל תאמין למי שאומר שיגע ולא מצא, מפני שהיגיעה בעצמה היא מציאה גדולה מאין כמותה".
כמה נכון!! איזה כיפית הדרך המשולבת בתרגילי צחוק!
פ' מטותנטיית האדם להטות את המציאות שלו ע"י הכרזות ונדרים המופיעים גם כן בפרשה. איזכור לחשיבה היוצרת מציאות. בואו נצחק ונגרום להטיית מסעינו לכיוון החיובי האופטימי.
הריבוע הלא צבוע – בשם הר' ימימה שהמציאה את המושג המדהים הזה. לפי ההלכה יש להשאיר ריבוע לא צבוע בבית מול הכניסה כזכר לחורבן הבית.
הריבוע הלא צבוע מסמל אצל כל אחד את מה שחסר לו בחייו חלילה. לכל אחד יש ריבוע לא צבוע כזה. בימי בין המיצרים יש סגולה לבקש כל יום ב 12:30 בצהריים בקשה להשלמת הריבוע הלא צבוע הזה בתוספת דמעה.
הצחוק הפותח את הלב מסוגל להוזיל לנו בקלות גם דמעה.  תנסו ותדמעו !
תרגיל צחוק צביעת הריבוע. לצייר ריבוע דימיוני יד אחת ובשני נצבא אותו ע"י צחוק צבעוני, במברשת גדולה – צחוק גדול וכובש.  במכחול קטן - ניצוצות של צחוק רבים רבים  ולבקש תוך כדי, פרנסה, זיווגים, בית, בריאות וכו' וכו' אמן
שבת צוחקת ממני באהבה
ציפי