התקשרו עכשיו!
052-3587872
דף הבית >> עמוד פרשה צוחקת >> פרשת פנחס תשע"ו
 
להאזנה לפרשה כולל תרגילי הצחוק
נא לחצו כאן
פינת  "פרשה צוחקת"   יוגה צחוק בפרשת השבוע - כל שבוע   מאת ציפי דגן
                                                     בגירסת שמע גם בקבוצות הוואצאפ הצוחקות


בפרשת פנחס  - אנו לומדות מעוז רוחן של בנות צלופחד: מחלה, נעה, חגלה, מילכה ותרצה.  שדווקא בזמן שכל העם במצב רוח ירוד ופוחדים להגיע לארץ בשל דברי המרגלים.  דווקא בזמן שאין ביקוש, אומר הר' רפאל כהן, דווקא בזמן שכל העם רוצים לחזור למצרים חס חלילה, דווקא כעת הן מגלות אופטימיות ונחישות ואמונה גדולה בחלום שנראה אז מאד רחוק: נחלה דווקא בארץ ישראל.  אבל זה דווקא פתרון יצירתי ופרקטי כי זה מרים את מורל העם. 
שוב ושוב אנו פוגשים את נשות ישראל שלא נופלות ברוחן ומחזיקות חזק באופטימיות,  הן שגם לא חטאו בחטא העגל. חז"ל שיבחו את חוכמתן ותעוזתן של בנות צלופחד את מלחמתן למען עשיית צדק, ואת גילוי האופטימיות שיצר עידוד, מתן מוטיבציה והפחת רוח חיים בתוך בני ישראל.
כן, אכן  אנו הנשים לנו יש תפקיד מוביל בהובלת מאור הפנים בעולם.
בעזרת הצחוק בעיקר תרגול מתמיד ביוגה צחוק, אנו זוכות להאיר פנים אל כל סובבינו ולהפיץ אנרגיות טובות ומרפאות. דווקא בימים אלו שהם 21 הימים בין י"ז בתמוז ועד ט' באב. ימי בין המיצרים שבהם יש אנרגיות מסוכנות חלילה. זו תקופה שבה ממליצים להיזהר ולא לתכנן דברים חדשים, לא להתחדש, לא להתחתן  ועוד.
בתקופה הזו אנחנו גם מורידות את הווליום של השמחה אך גם משמרות אותה כל הזמן, מאור הפנים, החיוך, הצחוק מחזיקים אותנו "מעל המים" בתפילה ותקווה לחלום של הגאולה ובניית בית המקדש עוד השנה אמן.
הרבה פעמים במועדון, לאחר התרגול הנהדר נשמעים מפי המשתתפות משפטים כמו: " זה מה שיביא את הגאולה"!
במועדון השבוע בע"ה  נתרגל את תרגיל מאור הפנים, את תרגיל היציאה מהמיצרים, ואת תרגיל הדלקת התאורה.
השבוע, בע"ה  נצא למסע אימהות צוחקות למען זיווגי ילדינו עם 129 חתונות!!! בחסדי ה'. עם אימהות מאושרות שבאות להודות! איזו התרגשות!  מוזמנות כולן להתפלל עמנו לעוד ועוד ישועות ושמחות אמן!    באהבה
ציפי